Κυριακή 22 Αυγούστου 2010

Σ-έξι football!

Της «εξάρας» το... κάγκελο στη 2η αγωνιστική της Premier League. Μετά το 6-0 της Άρσεναλ επί της Μπλάκπουλ και της Τσέλσι επί της Γουίγκαν, το καλό... τρίτωσε το απόγευμα της Κυριακής, με τη Νιούκαστλ να υποδέχεται την Άστον Βίλα στο «Σεντ Τζέιμς Πάρκ» και να αποδεικνύεται κάθε άλλο παρά μια... φιλόξενη «οικοδέσποινα», καθώς «φιλοδώρησε» την αντίπαλό της με έξι γκολ!

Οι «νεοφώτιστοι» πέτυχαν έτσι την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα, δείχνοντας ότι, αυτήν τη φορά, ήρθαν για να μείνουν... Αντίθετα, η Άστον Βίλα των μηδενικών μεταγραφών, της παραίτησης του Μάρτιν Ο' Νιλ και της μετακίνησης του Τζέιμς Μίλνερ στη Μάντσεστερ Σίτι, θα έχει μια μάλλον δύσκολη χρονιά... Οι «χωριάτες» στάθηκαν άτυχοι πάντως, όταν ο Τζον Κάριου έχασε πέναλτι στο 10ο λεπτό και, δύο λεπτά αργότερα, άρχισε η «καταιγίδα»...